Sõrme haigus 23.01.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

vasaku käe väike sõrm küüne juures punane, natukene paistes, küünel väike sinine triip, otseselt ei valuta kui läheb juhuslikult millegi vastu siis on valus. Vasak käsi on natukene paistes, 2015.a. on opereeritud rind ja lümfisõlmed.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilma nägemata ei saa konkreetselt midagi öelda. Kirjelduse järgi võiks olla tegu panariitiumi ehk sõrme põletikuga. Vahel selline haigus vajab ka kirurgilist sekkumist. Seost 2015 rinnaoperatsiooniga ei usu.