Sõrmeluu murd 28.07.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

4 nädala tagasi korvpalli mänguajal sõrmeluu murd. Täna sain kipsi maha sõrm oli paistes ja küüne juurest ka natukene lilla (Arst arvas verevalum või midagi sellist). Sõrme sirgeks ega alla poole suruda ei saa, kuid saan hetkeseisuga natukene sõrme liigutada ja arvutihiirt klõbistada. Küsimused kas see on okei, et ei suuda veel sõrme sirgu ajada? Miks ja kas peab olema sõrm paistes? (Varem luumurru korral paiste pole läinud).

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Luumurru puhul paistetus on üldiselt tavaline. Ka selles, et 4 nädalat kipsis sõrmel ei ole kohe 100% funktsioon taastunud, pole midagi imelikku. Nüüd tuleb tasapisi sõrme koormata ja harjutada. Turse täielik kadumine võib võõta mitu kuud.