Jalalaba paistetus kukkumise tagajärjel ( liikumist ei takista. Ei valuta . vasak jalg - kondi koht ka paistes ja vesivillid peal ? Mis salvi kasutada 28.07.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

jalapaistetus - peale kukkumist panin 2-ks tunniks külma peale

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Külma aplikatsioon peale traumat on õige tegevus - soovitav kuni 48 tundi. lioton edaspidi on igati omal kohal. Soovitav anda võimalikult palju rahu ja hoida jalga kehast kõrgemal. Salvide tähtus paranemisel tagasihodislik, parem teha kompressi kas kampriõli või 25% alkoholiga.