Sääremarjad turses 21.02.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Mul on ca 2 kuud jalad paistes,tursunud.Alguses oli jalalaba,nüüd on ülespoole läinud sääremarja.Ei valuta,aga 'tirib' . Hommikul kui ärkan ,siis on peaaegu taandunud,aga kohe tunni või kahe pärast on olukord sama.Kirjeldasin võimalikult hästi,kas pean muretsema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Jalgade paistetus on harilikult südamepuudulikkuse tunnuseks. Ka võivad mõned ravimid seda põhjustada. Ka onkoloogiline haigus väikses vaagnas võib olla põhjuseks. Peaksite seda küsimust perearstiga arutama.