Jalg turses 29.07.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Tegemist on korduva probleemiga. Pool aastat tagasi paremal jalal, nüüd vasakul. Haigus algab jala tursega, ilma punetuse ja põletikuta. Umbes kahe nädala pärast lisandub valulikkus jala välisküljel, paistetusest natuke all pool, millega koos tekib ka kuumamine (põletik?). Jalg valutab pidevalt, teravam valu asendi muutusel, õhtuks turse suureneb. Põletiku näitajad on olnud ainult turse hetkel haiguse algfaasis 3, umbes kahe nädala pärast 5 ja praeguseks hetkeks 8 (kestnud hetkel umbes 4-5 nädalat kokku). Ravitud on tulemuseta antibiootikumikuuriga. Esimesel korral aitas lõpuks Prednizolon, sellel korral on tõhusus vähene. Ultraheliuuringud trombi ei näita. Haigus algab ja kulgeb ilma palavikuta. Eelmine haigusjuhtum kestis kokku u 5 kuud, kuni sai uuesti jala enamvähem korda. Olen lihtsalt täiesti nõutu. Igatsen ravi ja lahendust.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu on ikkagi põletikuga nahaaluskoes ja lümfisoontes, võimalik et ka pindmistes veenides. Sellele viitab sääre naha pigmentatsiooni muutus, samuti turse ja kuumamine. Lisaks medikamentoossele ravile soovitaksin ka survesukki.