Hüppeliigese turse 21.07.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!

Mure selles, et juba 2 aastat on mu parem jalg turses. Alguses oli turse põlveni ja alasääre ümber oli punetav lööve ja oli ka väike palavik. Lööve ja palavik kadusid vähem kui päevaga. Olen käinud 2 aasta jooksul paljude arstide juures: günekoloog, endokrinoloogia, sisehaigustearst, ortopeedid, taastusravi arst jne. Olen saanud lümfimassaazi ja kasutan igapäevaselt kompressioon tooteid jalal:põlvik, sukk, sidumine, öösukk, pluss diclofenaki geel ja ibuprofen. Mulle on tehtud süvaveresoonte uuring, kompuuter kontrastainega ja ilma, röntgen, ultraheli uuring, võetud verd ja uriiniproove. Kõik uuringud ja proovid ei tulegi enam meelde mis selle 2 aasta jooksul tehtud on. Viimati tegin antibiootikumi kuuri penitsilliiniga, perearst arvas, et võiks proovida, kuigi põletiku kuskil ei paista. Jalg valutab, eriti öösiti, nagu kondi alu oleks. Diagnoosiks hetkel lümfodeem. Arstid kehitavad õlgu ja midagi muud diagnoosiks panna ei oska. Mida veel teha ja uurida?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ega rohkem midagi uurida ei saagi. Lümfõdeem tekib reeglina peale lümfiteede põletikke, mille tagajärjel jalast lümfi äravool on takistatud ja tekib turse. Väga head lahendust sellele ei olegi. Kõige tähtsam on kompresioonsukkade kandmine.