Roojamine on valulik 11.01.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Proovisime elukaaslasega eelmine nädal anaalset vahekorda minule esimene kord, temale mitmes. Kasutasime ka beebiõli, et oleks asi libedam ja lihtsam. Peale seda juba nädal aega on valus roojata. Koguaeg on tunne nagu midagi tuleks välja aga kui vetsu minna siis pressides on valus. Pereõde soovitas kasutada sudokreemi, et see pidi nahka pehmendama. Mida peaksin tegema või kuhu pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ilmselt on tekkinud limaskesta rebendid. Soovitaksin tarvitada küünlaid, vältida kõhukinnisust. Perearst võiks küünlad välja kirjutada. Käsimüügi küünlad aitavad samuti, kuid pole nii efektiivsed.