Päraku probleem 26.11.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Viibisin eelmisel nädalal lapsega haiglas ja vaevlesin seal kõhukinnisuse käes.
Kodus avastasin , et päraku äärde on tekkinud kõva sinakat värvi punn.
Apteegist soovitati Preparation H salvi ja anusol küünlaid. Pärast salviga
määrimist on punn väga valulik ja istumine raskendatud.
Roojamine valulik ei ole.
Millega võiks olla tegemist ja kas see võib olla mööduv nähtus.
Või peab arsti poole pöörduma?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegemist võiks olla hemorroididega ja tromboosiga selles. Suure tõenäosusega möödub see ka iseenesest mingi aja jooksul, kuid võib edaspidi ka korduda. Käesoleva kirjaga Te juba pöördusite arsti poole - diagnoosida ja ravida kirja teel pole kahjuks siiski võimalik.