Pilonidaaltsüst ilma abstsessita, ei parane peale kahte operatsiooni ? 03.10.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kas on ka alternatiivset ravi pilonidaaltüstile peale operatsiooni ?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pilonidaalsiinuse operatiivse eemaldamine eeldab ka operatsioonijärgset hooldust. See seisneb regulaarses karvade eemaldamises operatsioonipiirkonnast. Ise seda teha ei saa - keegi perekonna liige või meditsiinitöötaja peaks seda tegema.