Pilonidaalsiinuse operatsioon 14.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Kui kaua võtab pilonidaaltsüsti operatsioonist paranemine, millal oleks mõistlik kooli tagasi minna ja aktiivse trenniga alustada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Enne operatsiooni on seda raske ennustada, kuna selles kohas operatsioonihaav ei parane alati ilma põletikuta. Vähemalt kuu ajaga peaksite kindlasti arvestama, enne kui tõsise trenni peale võib mõelda. Koolist ära olekuks piisab ehk nädalast.