mure 24.01.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.Selline mure,et ühel kannikal sissekasvanud karvast või ma ei tea millest tekkinud paranematu haav,või õigemini mäda kolle.Tunda teda ei ole,ainult häirib see eritis mida sealt tuleb-plekid jne.Kuidas arstid seda nimetavad ja kas sellele on ka mingit muud ravi peale operatsiooni?Olen proovinud mingeid salve,taruvaiku jne aga paistab,et abi ei ole.Ja mida selline op endast kujutab?Ette tänades 36a mees.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Mädaeritus "kannika" peal võib tähendada mitut haigust. Kõik nad nõuavad operatiivset vahelesegamist. mis kujutab endast haiguskolde eemaldamist.
Arstikeeles võib olla see kas pilonidaaltsüst või ka paraproktiit.