Tugev lihasvalu peale treeningut raskusi tõstes 05.07.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, olukord selline- treenisin u. 250 kg traktorikummiga, oli minu teine pool trennist ja tegin harjutust mis seisneb selles, et tõstan kummi põlvede kõrgusele üles ja lasen alla (2x5), sundisin end muidugi tegema kuuendat kordust, mille ajal tundsin väikest valu käelihases, seda pahaks panemata puhkasin ja proovisin teha viimaseid viite kordust, esimese ajal oli valu juba kohutav. Kas tegu võib olla lihasrebendiga ja mida peaksin tegema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igal juhul on tegu ülepingutusega. Kas see kohe rebend on, on raske öelda. Igal juhul peaks mõni aeg koormustest hoiduma - liigutusi, mis põhjustavad valu, tuleb vältida. Täpsemaks diagnostikaks peaks tegema ultraheli või MRT uuringu, kuid ega ravi seisukohast sellel suuremat tähtsust ei ole.