Valu randmes 30.11.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, mure selline et augusti lõpuoole algas tugev valu vasakus randmes. Raskeid asju tõstes valus, rannet mõlemale poole pöörates valus ja enda keha raskusele toetudes lööb tugva valu randmesse ja teeb käe nõrgaks ning sõrmed hakkavad surisema ja enesetunne äheb nn nõrgaks. Pidevalt lööb valu õlga. Eelnevalt ei ole selle käega traumat olnud. Kui pöördusin valuga EMO-sse pandi randmele kips. Kips oli kaks nädalat peal+1nädal osaliselt ortoosiga ning peale seda läksid valud veel suuremaks. Küsimus oleks selles, et mis võib põhjustada sellist valu ja kuidas ravi saaks?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Te olete oma kätt uurinud päris põhjalikult ja kahjuks pole õiget abi saanud. Mina ilma Teid ja uuringuid nägemata oskan vaevalt midagi uut öelda. Pealegi olen üldkirurg, patoloogia pigem ortopeediline või neuroloogiline. Kui neuroloog pole Teie hädale pihta saanud, siis soovitaksin pöörduda ortopeedi poole, kes tegeleb spetsiaalselt käega. Sellised on olemas Tartu Ülikooli Kliinikumis ja Põhja Eesti Regionaalhaiglas.