Tiriv tunne põlveõndlas 19.04.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Tegelen aktiivselt spordiga. 2 päeva peale treeningut tundsin, kuidas parema jala põlveõndlas on selline tiriv ning kiskuv tunne, nagu lihas ei veniks piisavalt. Ei ole saanud traumat ega peale treeningut ei olnud midagi valesti. Kõndides ning jalga sirutades tekib see tunne. Täielikult ei saagi jalga sirutada, kuna see tiriv tunne suureneb. Kükitades on tunda sellist lihasvalu ka põlve juures. Kas oskate öelda, milles võib asi olla?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Probleem ortopeediline, mina pelgalt üldkirurg.
Tegu võiks olla sünoviidiga, mille tagajärjel suureneb liigesevedeliku hulk. Võib olla ka nn Bakeri tsüst - põlveõndla limapauna suurenemine. Soovitan pöörduda ortopeedi poole.