moodustis rangluu piirkonnas 20.03.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Minul on selline mure, et paar kuud tagasi avastasin paremal rangluu all oleva pisikese ovaalse kühmu, katsudes tihke liikuv moodustis nahaall. 3 kuud tagasi sünnitasin lapse, rinnaga toites olid rinnad suured ja rasked, hetkel rinnaga enam ei toida, algselt arvasin et see sünnitusjärgne probleem. Kuid kuna kühm ei kadunud, pöördusin perearstile, arst mõõtis suuruseks 1,5 cm ja ütles, et tegu lipoomiga ja sellega midagi edasi ette võtma ei peagi. Mina aga pöördusin nahaarstile seoses sünnimärkidega ja näitasin nahaarstile ka seda kühmu, tema ütles, et see pole lipoom, vaid lümfisõlm ja tegu sünnitusjärgse koormuse suurenemisega , et halba midagi ei ole et läheb ise ära, kuid siiani ei ole see ära kadunud. Nüüd olen väga mures, millega võib tegu olla? Hetkel olen järjekorras kirurgi juurde. Mida Teie arvate, kas selline moodustis võib midagi halba tähendada? Vereproov ja põletikunäitaja olid korras. Kas kirurg oskab kindlasti ära öelda millega tegu on või peaksin pöörduma ka hematoloogi juurde? Põen lisaks veel terviseärevust ja olen väga mures selle moodustise pärast. Lisaks on mul peale sünnitust keskseljavalud öösiti ja aeg ajalt jalatallad sügelevad.

Ette tänades!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kuna üks arst pidas seda lipoomiks ja teine lümfisõlmeks, siis ilma nägemata ei tahaks nende vahel õigust mõista. Igal juhul ei näe ma paanikaks põhjust. Käige kirurgi juures ära ja vaatame, mis tema arvab. Hematoloogiliste probleemide korral on harilikult suurenenud lümfisõlmi rohkem kui üks.