rangluus nael 26.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Paar aastat tagasi murdsin parema rangluu, mistõttu paigaldati nael. Paranemine läks hästi, kuid naela pole ma siiani eemaldanud, kuigi see soovitati eemaldada mõne kuu möödudes peale paranemist (ei mäleta täpselt mitu kuud öeldi ).
Nüüdseks, tegelikult terve aeg, mil nael sees olnud, on kohati tunda õlaliigese läheduses tuima valu. Luud ennast katsudes valu ei ole, pigem siis, kui teen füüsilist pingutust ( millegi raske tõstmine näit.) või äkilisi liigutusi, jällegi - õlaliigese läheduses, lihases. Samuti ka magades vastava külje peal.
Sooviks teada, mis võib selle põhjustada, et säärast tuima valu kohati on tunda ning kas see nael rangluu sees võib ajapikku näit. luud ennast mingitmoodi õõnestada selle sees ehk kuidagi liikudes vms. ? Vanust on mul 21 aastat.
ette tänades...

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei saa aru, kas nael on eemaldamata Teie mittepöördumisest, või ei soovita seda teha arst. Reeglina tuleks metall siiski luust eemaldada. Võõrkeha võib olla valu põhjuseks aga ei pruugi. Ka iga vana luumurru koht võib end aeg ajalt tunda anda, kuna murru piirkonnas paratamatult tekib armkude, millesse võivad jääda närvikiud. Aja jooksul sellised aistingud peaksid vähenema.