Pimesool ja taastumine 21.01.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
5 päeva tagasi oli pimesoole operatsioon. Olen need 5 päeva põhimõtteliselt valuvaigistite najal liikunud. Nii, kui mõju kaob on valu metsik, kõndides saan rääkida vaid sosinal, sest ka normaalne rääkimine teeb valu. Kolmandal päeval kerkis palavik 39kraadi ja arsti pani AB peale, kuid muid kaldeid ei leidnud. Alakeha on paistes ja loksub. Magada saan ainult sellili ja jalad krinksus. Kõht käib läbi ja pissida valus pole. Kas see on normaalne?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Minu arvates pole see normaalne. Temperatuur 39 ei ole 4.-5. päeval peale apendektoomiat ei ole see tavaline - oht mädakolde formeerumisele. Kui antibiootikutega paari päevaga temperatuur ei lange, peaksite pöörduma uuesti raviasutusse, kus Teid opereeriti.