apenditsiit 06.08.03 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul opereeriti novembris pimesool, kuna peale nädalast kodusolemist valud ei vähenenud, pöördusin uuesti haiglasse (mustamäele), seal selgus, et kõhuõõnes on suures koguses vaba vedelikku ning mind pandi uuesti haiglasse. Õnneks uut operatsiooni vaja ei olnud, sain ciprinoli. Taastumine võttis väga kaua aega, valudest vabanesin alles kuskil veebruaris. Nüüd on jälle tekkinud valu, armi koht on väga valus ja samuti põhjustab teravat valu nt köhimisel, aevastamisel. UH-s on mind väga palju uuritud, viimati vist 3n tagasi, aga seal küll mingisuguseid muutusi pole märgatud. Mis ma peaks nüüd tegema, kas mul võib olla jälle tekkinud mingisugune põletik??

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Põletiku võimalus on olemas, kuigi vähetõenäoline. Valude põhjuseks võib olla ka armisong, liited armi alusi, nahanärvi jäämine armi sisse - võimalusi valudeks on päris palju. Mis on konkreetselt Teie valude põhjus, pole võimalik Teid nägemata öelda. Kõige otstarbekam oleks Teil pöörduda Teid opereerinud kirurgi poole, kellel on võimalus arvestada ka operatsiooniaegset seisu ja lähtuvalt sellest teha edaspidine ravi ja uuringute plaan.