Väga halb enesetunne ja taastumine pärast ussripiku operatsiooni 15.10.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

05.10 sattusin haiglasse kõhuvaluga ning selle tõttu eemaldati erakorraliselt pimesool. Pärast operatsiooni ärkamine oli raske, esines sisemine rahutus ning raske oli ärkamistoas olla. See läks üle, kui magasin pärast operatsiooni haiglas. Koju sain kaks päeva hiljem ning pärast seda on koguaeg enesetunne nii halb, et tundub, et paremaks ei lähegi. Esineb akatiisia, selline tunne, et sipelgad jooksevad naha all koguaeg, see on väga häiriv ning seetõttu ei saa magada üldse. Samuti nagu aju ei tööta ning ei suuda millelegi keskenduda, pea käib ringi, ei suuda voodistki välja tulla, söögiisu on täiesti kadunud ning seetõttu olen alla võtnud 5 kg. Kui proovingi süüa, siis oksendan kohe selle välja tagasi, sest tekib nii suur iiveldus. Samuti on ka nii suur väsimus ja depressioon sellest tekkinud, et ei suuda enam millegagi toime tulla. Olen varasemalt operatsioonidel käinud ning pole kunagi esinenud selliseid kaebusi. Kas need on normaalsed ja mõõduvad või peaksin muretsema?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Päris tavapärane selliste vaevuste esinemine peale apendektoomiat ei ole. Üldjuhul peaksid vaevused järjest väiksemaks jääma. Kui Te oksendate välja kõik, mida sööte/joote, peaksite kiiresti pöörduma raviasutusse, kus Teid opereeriti. Tegu võib olla operatsioonijärgse soolesulgusega.