Vigastatud sõrmeküüs 31.07.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vigastasin ise oma sõrmeküünt maniküüri tehes küünekääridega küünevalli juurest. Läks kudiagi nii õnnetult, et tõmbasin kogemata küüne osaliselt lahti keset küünt kasvukohast. Väga imelik on see, et küüs kasvab küll edasi, aga uut küünt ei tule. Ongi ainult nahk, ometi üleval pool olev terve osa kasvab ning lõikan teda kääridega lühemaks kord nädalas. Kas alt tulev "nahk" on siiski imeõhuke uus küüs, mis ajapikku pakseneb?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei kujuta ette, et maniküüri tehes võiks end vigastada selliselt, et kahjustada küüne kasvu. Arvan, et aeg parandab.