Sõrmeküüne ümbrus mädane 01.04.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere, sooviksin küsida, et kui mul kummelivees leotamine esmaspäevaks ei aita, kas siis mul võetakse sõrmeküüs ära ning kas see on valulik, milline küüs pärast kasvab ning kui kaua ja kuidas peaksin edasi käituma oma küünega?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küüne eemaldamine tehakse kohaliku tuimestusega ja valus see olla ei tohiks. Valus on vaid süstimine. Peale küüne eemaldamist kasvab reeglina tagasi normaalne küüs. Kas küünt on vaja eemaldada, saab öelda vaid seda nähes.