sõrmeküüs 12.12.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Ei tea kas nüüd õigesse kohta oma küsimuse esitan, aga proovin ikka. Septembri kuus lõin ma oma väikse sõrme nii ära, et küüs läks lahti umbes 3/4. algul mädenes ja kui ära paranes tundus, et küüs on kinni. Aga siis läks uuesti lahti ( valus ei ole). olen nüüd oodanud kolm kuud, aga tundub, et on ikka lahti. Kas ma peaks pöörduma arsti juurde, kui jah siis millise? kui ei, siis mida ja kui kaua ma peaks ootama? Kas on üldse võimalik, et see küüs kinni jääb?

Ette tänades,
Evelin

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Lahtine küüs enam kinni ei jää - uus küüs kasvab asemele. Lahtine küüs kipub ette jääma ja seetõttu on otstarbekas ta ära võtta. Selleks tuleks pöörduda kirurgi poole.