Diafragma kandis olev valu 28.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,
Kuskil nädal tagasi haigestusin palaviku, nohu, köha kätte, praeguseks on palavik kadunud. Paar päeva tagasi ärgates aga oli ülakõhus tunda hoolist, umbes 5 sekunditagust valu. Valu polnud kuigi terav, pigem suruv, justkui hakkaks kõht kohe korisema, aga ainult et valusamini. Sarnast valu on tunda hooti ka süües, lamades ja endiselt ka ärgates.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi diagnoosi panna küll ei tihka. Tegu võiks olla kopsukelme ärritusega/põeltikuga. Kui nädala jooksul vaevused ei möödu, soovitan pöörduda perearsti poole.