Valulik lülisammas 30.11.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olukord on siis selline, et selgroo ühte lüli katsudes on valus, näpu all on tunda ka sellist kõhrelist krõnksumist/liikumist. Lüli on seal abaluudevahelises kandis ning sinna on ka tekkinud omajagu pinget ning sõlmpunkte, mis teevad juba otsest valu. Millega tegemist võiks olla? Kas peaks muretsema diskiprolapsi pärast?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Küsimuse peaksite esitama kas ortopeedile või neurokirurgile.
Teie kirjeldatud piirkonnas diskiprolaps on väga haruldane. Tegu võiks olla närvi/lihasvaluga. Täpsemalt võiks öelda peale läbivaatust ja uuringuid.