Pärast sapikivi operatsiooni 27.05.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Minu emal 70.a tehti sapikivi operatsioon 15.05. Kivi oli ca 2,5 cm läbimõõduga. Ta on olnud kodus 1,5 nädalat . Kui koju tulime haiglast oli ema vähe parema olemisega kui praegu. Muret teeb parem õlg, kuhu tekkis üleöö valu, mis ei lase magada ja olla. Olen murelik, miks see nii on? Kas see peabki nii olema, kuidas leevendada, mida teha, et ära läheks. Kõht on ka punnis olemisega. Aga ei valuta.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Esimestel päevadel õlavalu peale laparoskoopilist operatsiooni on kaunis sagedane. Seotud on see gaasi sisseviimisega kõhukoopasse, mis peale operatsiooni kõik ei välju. Püstiseistes tõuseb see diafragma (vahelihase) alla põhjustab selle ärritus, mis väljendub õlavalus. Kui see valu nädalaga ei kao, siis peaks end näitama opereerinud arstile - kauemini kestev õlavalu võib viidata tüsistusele. Reeglina peaks siis olema ka palavik. Ka kõhupuhitus peaks 2 nädalaga peale operatsiooni kaduma.