Varbad paistes. 28.12.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Ärkasin hommikul üles,kaks varvast on paremal jalal paistes. Millest see on tingitud ja mida ma peaksin tegema, et probleemi lahendada. Astuda on valus ja ebamugav. On see tingitud valedest jalanõudest?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui paistes on ainult 2 varvast, viitab see lokaalsele probleemile varvastes. Kas olete ära löönud, hõõrunud, või on mingi põletikuline haigus. Ka Teie pakutud ebamugav jalats tuleb ühe põhjusena arvesse. Viimase variandi puhul jalatsivahetus peaks probleemi lahendama. Kui aga paremaks ei lähe, peaks pöörduma perearsti poole - esmased uuringud saab tema teha.