valusad varbad 28.02.17 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Mul selline mure. Kõndides on juba pikemat aega 4-s varvas valu tekitanud. Selline tunne, nagu oleks varba alt lõhenenud, kuid tegelikult kõik terve, midagi ei ole katki ega punane ega paistes. Kui kannan kontsaga kingi, siis ei olegi väga tunda, kuid madala jalanõuga võtab teinekord päris lonkama. Ja nüüd hakkab teise jala sama varvas täpselt samasuguseid tundemärke ilmutama. Ehk oskate midagi soovitada?
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Esimene soovitus - kandke jalanõusid, millega vaevusi ei ole. Teiseks: selliste vaevustega peaks nõu pidama ortopeediga.