Kipsis jalg läheb siniseks 03.01.18 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Selline mure, et mul pandi 1. Jaanuaril jalg kipsi ja nüüd kipub jalg siniseks minema kui jala alla lasen. Üritan seda ikka kõrgemal hoida, aga kui vaja liikuda on, siis lähevad varbad kohe sinakaks, kas see ok normaalne või mida ma sellises olukorras tegema peaksin?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui probleem on ainult värvis, siis pole midagi hullu. Kui varbad liiguvad, tundlikkus on olemas ja valu ei ole, siis muretsemiseks põhjust ei näe. Ise peaksite jalga võimalikult vähe allpool hoidma.