naha alune tükk tagumiku augu ääres 02.02.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Loodan ,et pildist on kasu aga mure selline siis ,et see tükk ei ole tekkinud esimest korda ,vaid on ka eelnevalt tekkinud. Tavaliselt ei saa arugi ,et midagi oleks seal aga vahest harva läheb see tükk kõvaks ja kui läheb siis see sügeleb ja on kergelt hell. Paberil on vahest ka viimaste pühkimistega väga väike osa verd. Verd ise esineb paberi peal tihti. Pühin tagumiku peale häda oma 5-6 korda kindlasti.Pesen ennast 5-6 korda nädalas.
Loodan ,et olen piisavalt infot kirjutanud mis võivad olla tähtsad sellises olukorras teile tedamiseks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Pildi järgi võiks olla tegemist hemorroidaalsõlmega, mis aeg-ajalt tromboseerub. Ohtu see endast ei kujuta. Peaksite pöörduma kirurgi poole.