Sõrme kõõluse ravi 18.11.15 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere,

spordivigastusena parema käe neljanda sõrme ots viimasest liigesest kõver, läksin kohe traumasse. Esimese hooga öeldi, et kõõlus on katki ja operatsioon kõõluse nö. kinnisidumiseks. Siis aga konsulteeriti kellegiga ja pandi ikkagi lahas - et 8 nädalat hoida näpuotsa viimasest liigesest sirgena ja siis on korras.

Kas katkine kõõlus saab ise kuidagi taastuda? Või tähendab see pigem, et kõõlus ikkagi ei olnud katki, vaid osaliselt rebenenud või kuidagi välja veninud? Kas sai seda tõesti peale vaadates diagnoosida, röntgen väidetavalt mingit lisainfot ei andnud.

Olen kahevahel, kas minna veel täiendavalt ortopeedile näitama, tahaks ikkagi et näpu funktsioon 100% taastuks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tagantjärele ilma nägemata on mul raske otsustada, millega oli tegemist. Ilmselt oli tegu siiski osalise rebendiga. Röntgen ei saagi kõõluse vigastust näidata. Kui Teil jääb kahtlus, võiksite igal juhul pöörduda ortopeedi/käekirurgi konsultatsioonile.