Õla lihase vigastus 19.09.21 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.sain alljärgneva MRT vastuse;
Teostatud uuringud: Tellitud uuring: MRT uuring paremast õlaliigesest. Kliinilised andmed: p õla distersioon, valulikkus, liikumispiiratus, kõõluskätise seisund. Teostatud uuring: MRT uuring paremast õlaliigesest 2 mähisega 6 tööd. Kood: 79202 x 1. Kirjeldus: LEID: Paremas AC liigeses mõõdukas artroos. I tüüpi akroomion. Tub. majuses tsüstjaid degeneratsioonialasid. SSP lihase kerge atroofia. SPP kõõluse kinnituskohas eesmise osa intraartikulaarsete kiudude rebend. ISP distaalne tendinopaatia. SSC kõõluse patoloogiat ei sedasta. Subcoracoidretsessis vähest vedelikku. Bicepsi pika pea kõõlus sulkuses, tavalise signaaliga. IGHL tavaline. GH liigese kõhred ebaühtlaselt õhenenud, enam õlavarreluu liigesepinna alaosas. Labrumi patoloogiale viitavat leidu ei sedasta.
Mis edasi?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ortopeedilise probleemiga, mina vaid üldkirurg. Eks selle otsuse teeb ortopeed, kes Teid MRT uuringule saatis. Kõne alla tuleb ka operatiivne ravi.