paistes sõrmeliiges 11.03.16 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Ei teagi,kelle poole pöörduda... Mure siis selline.Eelmise aasta suvest saadik on parema käe 3 sõrme(see sõrm,mis on enne seda sõrme,.kus on abielusõrmus).liiges paistes:liigesel on valulik,valge-punane"muhk".Liiges on katsudes luustunud.Ka täitsa liigese lõpus on tunda luustunud osa.Lisaks on liiges küljepealt samuti paistes.Perearst ütles,et tegemist on kõõluse põletikuga,ning et vaja on rahu ja külma kompressi.On see normaalne,et sõrm on nii pikalt paistes ja ebanormaalne? Kas annab siin midagi teha?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu ilmselt liigespõletikuga, millel üldkirurgiaga vähe kokkupuuteid. Soovitaksin konsulteerida reumatoloogiga.