jalakontsas nekroos 03.03.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

eelmine aasta suvel vahetati jala veresoon kuna tekkis veresoonte lupjumine.olin haiglas pikemat aega tulin koju ja jalga lõi valu ja kõndida enam ei saanud,kiirabi tegi süsti olin taastusravis aga jäin voodihaigeks,jalad ei kandnud enam.nüüd jaanuaris tekkis kontsale must ja kõva laik ja järjest läks suuremaks ja kui 27-ndal märtsil lõikamas käisin,arst ütles et on nektoos,ja mädane,haisev,nüüd tahavad jala ambuteerida,see on kohutav stress,.palun kiiretvastustenne kui on hilja .ETTETÄNADES!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kannal must laik on ilmselt tekkinud kui lamatis. See tekib kohtadesse, kus esineb surve ja verevarustus on vilets. Kui veresoontekirurgid leiavad, et verevarustuse taastamiseks enam võimalusi ei ole ja jalg tuleb amputeerida, siis kahjuks tuleb nende arvamusega nõustuda. Vastasel korral võib gangrenoosne jalg Teid hauda viia.