Mida endast kujutab kubemesong? 31.12.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Avastasin endale, et kubeme juures natuke pakitab algul arvasin, et venitasin tööga ära, aga paari päeva möödudes oli juba valu suurem. Pöördusin kohaliku kiirabi poole, kus selgus, et on song. Mind huvitab selle juures kaks asja. Kas seda võib põhjustada raske füüsiline töö, ja kui mulle pandi opi aeg 10.05.2011, kas see haigus võib mõjutada minu tervisliku seisundi halvemuse poole?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Raske füüsiline töö on kindlasti songa tekkes üks põhjustav faktor. Song on ohtlik pitsumise korral - songa sisu tuleb välja aga tagasi enam ei lähe. Siis tekib tugev valu ja kui õigeaegselt abi ei saa (kohe ei opereerita) võib tekkida soole nekroos e.kärbumine. Muus osas song tervist oluliselt ei mõjuta kuivõrd ainult aja jooksul see läheb suuremaks ja segab füüsilise töö tegemisel.