Jala süvaveenide põletik? 08.01.14 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Pool aastat tagasi toimunud diski prolapsi tagajärjel jäi parem labajalg tugeva närvikahjustuse tõttu halvatuks(ei saa jalga kannale tõsta)diagnoos täna radikolapaatia. Olen saanud taastusravi: võimlemist ja massaaži. Paar kuud tagasi läks labajalg paiste ja punetas ka. Peale toetada oli valus. Nüüd on see kestnud juba kaua, olen teinud aspiriin+viin kompresse, määrinud lioton geeliga, magan öösel padi jala all ja igal võimalusel hoian jalga kõrgrmal. Kui ei liigu, siis pole jalas ka valusid. Mida peaksin veel tegema? Varasemad jalanõud ei mahu enam jalga. Ootan tänuga nõuandeid!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Selgitama peaks süvaveeni seisundi - UH dopleruuringu süvaveenidest. Kui on tegu veenitromboosiga, peaks hakkanma võtma verevedeldajaid.
Igal juhul vajalik oleks tugisuka kandmine