Sklerootiline kolle reieluukaelas 05.07.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tervist
3 aastat tagasi diagnoositi läbi MRT, et vasakus reieluukaelas on sklerootiline kolle, tõenäoliselt luusaareke. Käisin üldkirurgi vastuvõtul ning soovitati panna aeg Dr. Andrus Kikas'ele, kuna tema olevat ainukene Eestis, kes teeb antud olukorraks tarvilikku operatsiooni (mitte avatud operatsioon, vaid midagi seoses peenete torudega, kahjuks pole meditsiiniliste väljenditega kursis). Probleem seisneb selles, et härra Kikasele pole kuni detsembrini ühtegi vaba aega. Kas on veel mõnda spetsialisti, kelle poole saaks antud probleemiga pöörduda?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Arvan, et peale dr. Kikase valdavad antud operatsiooni ka teised ortopeedid. Kui Te 3 aasta jooksul pole midagi ette võtnud, siis ei näe ma probleemi ka veel 5 kuud oodata.
Kuna tegu ortopeedilise probleemiga, siis sel alal end eksperdiks ei pea.