Pankreas 04.04.06 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Mul avastati kompuutertomograafis pankrease uncinatuse mediaalses osas ca 1,4 x 1,2 cm suurune hüpodensiivne kolle. Sooviksin teada, mida see "uncinatuse mediaalses osas" tähendab? (Kas see on keha paremas või vasakus küljes?)
Tänan!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

"Uncinatus" on pankrease pea alumine osa, sõna "mediaalne" tähendab kesktasandile lähemal, selle poolne. pankrease pea asub keha paremas pooles, siiski kaunis keskjoone lähedal.