Torkiv tunne pärakus 20.02.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Minu probleem on siis selline, mõnda aega tagasi oli mul kõhulahtisus mis kestis päeva! Nüüd aga piinab mind päraku avas selline torkiv tunne, nagu oleks okkad ! Olen vaadanud ja ei paista olevat hemorroide, väliselt mitte. See tunne tekib peale wc käimist. Vahepeal tundus, et seoses kõhulahtisuse ja pideva pühkimisega on midagi paiste läinud, sest tundub nagu midagi punnitaks! Kohati isegi tekib tunne nagu osa väljaheitest jääks sisse kinni, kuhugi taha!
Olen alatest oktoobrist kuni siiamaani pidanud võtma 4x antibiootikume, tean, et see pidavat seedimise kihva keerama. Hakkasin jooma igapäevaselt keefiri, seedimine on korras, parem, kõht ei valuta ja väljaheide on normaalne! Millest selline torkiv valu? Kas võib olla pärakuseen?
Usse pole väljaheites märganud! Mida teha? Mure tapab. Mis see olla võib?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

See ei pruugigi midagi muud olla, kui kõhulahtisuse tagajärjel tekkinud anaalkanali ärritus/põletik. Kui kõhulahtisus kui põhjus kaob, peaks pikkamööda kaduma ka kipitus. Peale tavalise hügieeni ei soovita esialgu midagi ette võtta. Samas ei tohiks liiale minna seebiga pesemisega. Piisab kui anaalpiirkonda lihtsalt voolava veega pesta.