Pärakus mure 13.09.19 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Vabandan ebameeldiva küsimuse ja pildi eest, aga tervisega seoses on mure.
Päraku üleval pool seinal on selline muna taoline moodustis. Just punnitamisel ja wc-s korralikult pühkides tunned, et midagi on. Kaebusi otseselt pole olnud, aga nüüd rohkem muretsema hakates ja näppides on võib olla ebameeldiv tunne ja hellus selle koha peal.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu peaks olema hemorroidiga. Midagi ohtlikku selles ei näe. Kui arsti juurde minna, tuleb ikkagi alustada perearstist. Kui olete nõus ise visiidi eest tasuma, siis võite ka ise tasulisele visiidile minna - kirurgile või veel parem proktoloogile.