Ava sabakondi all 31.01.11 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere. Olen 36aastane mees. Minu mureks on tilluke avaus otse sabakondi all, mille avastasin juhuslikult umbes 7-8 aastat tagasi. Alguses pidasin seda lihtsalt oma keha eripäraks ja ei teinud sellest välja, aga viimastel aastatel on see auguke probleemseks muutunud. Kuigi hoolitsen korralikult oma hügieeni eest, tekib avausse aeg-ajalt väike põletik koos tursumise ja punetusega. Praegu on aga asi juba mitmendat päeva päris hull, sest valu ja kipitustunne ei lase magada ning istudagi. Avast aga väljub pidevalt kord kollakat vedelikku, kord veresegust vedelikku. Tean et peaksin arsti vastuvõtule minema, aga tahaksin teada, kas saaksin ka ise ennast ravida ja miks on üldse mul selline imelik avaus sabakondi all? Kas seda on võimalik ka eemaldada? Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kirjelduse järgi võiks olla tegemist pilonidaalsiinusega, mis on läinud põletikku. Sellisest asjast vabanemiseks on vaja operatsiooni. Peaksite pöörduma kirurgi poole.