Veenide eemaldamine jalast 21.10.10 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

13. okt. eemaldati vasaku jala pindmine veen lates kubemest kuni hüppeliigeseni.
Haavad (8) on kenasti paranenud. Kuid üsna tugev valu on veeni endise asukoha piires ja see piirkond on ka kombates tihedama koega. Teeb kõvasti valu, kui püsti seista ja jalga sirutada, istudes on nö kiskuv tunne, ei saa valuta jalga sirgeks.
Mis toimub mu jalas praegu ja kaua see taastumine aega võtab?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Tegu võib olla veenipõletikuga. Kindlalt millegi väitmiseks oleks vaja jalga näha. Kui ei saa öelda, millega tegu ei saa vastata ka kaua see kestab. Soovitan pöörduda perearstile või Teid 4 aastat tagasi opereerinud kirurgi vastuvõtule.