Lipoom? 09.01.09 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere.
Parema käe küünarnuki lähedal on väike munake, katsudes on valus, munake on sinakas (nagu oleks sinikas). Mõned aastad tagasi opereeriti seljapiirkonnast lipoom. Kas peaksin käe peal oleva munakese pärast muretsema. Olen lugenud, et kui munake valu ei tee või muudmoodi ei sega, siis opereerida pole vaja. Perearstile seda näidanud ei ole. Ollen 33 aastane naine.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Kui on valus, siis tundub et ikka segab. seega leian, et peaksite siiski perearstile näitama. Kirjelduse järgi võiks olla limapauna põletik.