Kõva muna käsivarrel 27.05.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Paar nädalat tagasi avastasin käsivarrelt sinna äkki tekkinud kõva moodustise. Arvasin, et see tuli seoses sellega, et arvutis trükkides oli käsi vastu laua serva. Pererast väidab, et tegu on lipoomiga ja midagi pahaloomulist see ei ole, kuna liigub ja on korrapärase kujuga. Internetist leiab siiski lugusid, kus perearst on pannud lipoomi diagnoosi ja hiljem on osutunud moodustis siiski pahaloomuliseks kasvajaks. Kuidas lipoomidel ja pahaloomulistel kasvajatel vahet teha? Moodustis on üsna kõva ja minu meelest on ka veidi suurenenud. Kui soovin teist arvamust, millise arsti poole peaksin pöörduma? Kas vastavaid spetsialiste on ka Tallinnas või Tartus mõnes erakliinikus?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Healoomuliste ja pahaloomuliste kasvajate vahetegemine käib põhiliselt kogemuse alusel, lõpliku vastuse annab kasvaja histoloogiline uuring. Pahaloomulised kasvajad on kiirema kasvuga, ebakorrapärased, väheliikuvad, valulikud. Teise arvamuse saamiseks peaksite pöörduma kirurgi poole - Tallinnas ja Tartus võtavad kirurgid vastu nii erakliinikutes kui ka nn. riiklikes raviasutustes.