Ummistus põse sees 13.11.07 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Lapsel on põse sees hernetaoline ummistus,mida tahetakse lõigata. Kas lõikus jätab suure armi? Kuna ta teeb aktiivselt sporti, kas peale lõikust on pingutamine mingi aeg piiratud (keelatud)? Tänan.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ei saa päris töäpselt aru, millest on jutt. Kas on mingi nahapunn või süljenäärme juha ummistus või midagi muud. Kas kavatsetakse lõigata naha poolt või suu limaskesta poolt. Igal konkreetsel juhul oleks erinev vastus. Kui kavatsetakse opereerida põse nahka, siis mingi arm jääb kindlasti. Olulisi füüsilise aktiivsuse piiranguid see kaasa ei too, võib olla vaid 3-4 päeva natuke kergemalt treenida.