Verimuhk põsel 16.06.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere
Minu 3 aastane tütar kukkus ja lõi kõvasti põse ära, mille tagajärjel tekkis suur sinikas põsele.
Nüüd on 1 kuu möödunud ja sinikas taandus kuid põsele tekkis suur lohk ja katsudes on kõva tükk sees ning lohu seest kumab väike sinikas, millega on tegu ja kuidas ravida?
Olen põske lioton geeliga määrinud. Kardan, kas nüüd jääb põsk selliseks.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Igasugune verevalum tömbi trauma korral tähendab kudedes toimunud rebendit. Verevalum võib resorbeerida s.o. kaduda, aga võib ka organiseeruda s.o. asenduda sidekoega. Lioton geeliga määrimine oli kindlasti olnud omal kohal. Ainult Teie kirjelduse järgi ma ei oska muud soovitust anda, kui et võiksite oma tütart näidata kirurgile.