Krambid säärtes, valu 06.05.13 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Pöördun oma jalgade tõttu. Liikudes pole probleemi, aga kui teha nn. kepikõndi või lihtsalt kiiremini käia, siis tõmbavad sääred nii eest kui tagant krampi ja ei saa liikuda- meeletu valu.
Kui väänelda varvastest ja kandadest jalgu, läheb nagu üle, aga varsti algab taas.
Üks rääkis, et tal oli aastaid tagasi samuti ja tuli välja, et on veresoonte ummistus jalgades- mis teha, äkki oskate aidata.
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Veresoonte ummistus on üks võiamlikest variantidest. Selle kindlakstegemiseks peaksite pöörduma perearstile, kes siis vajadusel suunab Teid veresoonte kirurgi vastuvõtule. Ohustab see eelkõige inimesi, kes suitsetavad.