Küünarliigese trauma 04.11.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere! Kuu aega tagasi kukkusin ja murdsin küünarnuki kõik kolm luud liikmest välja. Narkoosi all väänati käsi paika ja pandi kipsi. Kips oli käel kolm nädalat, nagu kästud. Öeldi mulle, et kui kips ära võetakse, peaks kätt vaikselt painutama hakkama. Nüüd on kips juba mõnda aega maas ja paistetus suhtelistelt väike...probleem on selles, et käsi liigub jube vähe- ei saa korralikult kõverdada, ega sirgeks panna(liigub kuskil 30-40 kraadi). Kui kipsi ära võtsin, oli veel päris suur verevalum liigese kehapoolsel küljel, mis nüüdseks on kõvasti vähenenud, kuid ikka veel nähtav. Paistetuse ja verevalumi vastu soovitati apteegist lioton 1000 geeli, sellega olen ka määrinud. Veel on käe sees väike liigese äärest murdunud lahtine luutükk, mis peeti targemaks sinna jätta, operatsioon olevat keerukas ja kui ei häiri, siis polevat mõtet.
Sooviks teada, kas see käsi mul ikka korralikult liikuma hakkab ja kui kaua selleks aega võib minna? Kästi ju liigutada,et muidu jääb liiges kangeks, aga mida ma liigutan, kui ei liigu!

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Käe korralikult liikuma saamine kahjuks käibki läbi valu. Siin Teid keegi oluliselt rohkem aidata ei saa - kas ise vaeva näha või käia ravikehakultuuris. Küünarliiges on töesti selline liiges, mis liikumatuse korral jääb väga kiiresti "kinni" ja "lahti" saab ainult tööga.

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Üldkirurgia

Küünarnuki naksumine

Küünarliigese sisemine osa hüppab naksudes ca 1 cm kui kätt kõverdada. Valus ei ole. Tegelen spordiga, suuusatamisega, mida jõulisemalt kätt kõverdada seda suurem naksumine on. Mis asi see võib olla?

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegemist spetsiifilise ortopeedilise probleemiga, mis teemal ei söanda sõna võtta. Kui valus ei ole, siis midagi hirmsat olla ei tohiks. 1.5 kuu pärast saate ortopeedi käest pädeva vastuse.

Loe edasi

2aastase lapse küünarliigese subluksatsioon?

2aastase lapse küünarliigese subluksatsioon. Röntgenpildil on näha, et radius (peenem luu) küünarliigesest väljas ja see ka käe sirutamisel selgelt tunda. Kuna ei tea, millal see vigastus on tekkinud, ...

Jaan Tepp

Vastas dr Jaan Tepp

Tegu väga spetsiifilise (laste)ortopeedilise probleemiga, milles ei tunne ennast kompetentsena. Ka pole ilma röntgenita võimalik arvamust avaldada. Kahtlen operatsioonile alternatiivses ravivõimaluses. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: