Kas lihtsalt trauma? 25.01.22 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Tere!
Libisesin möödunud nädalal vannis ja kukkusin jalaga vastu vanniäärt. Algselt jalg polnud sinine, kuid nüüd on läinud siniseks ning sellele jalale toetumine on läinud valulikuks. Ma kahtlen, et kas see võib olla luumurd või lihtsalt trauma tagajärg.

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Ka luumurd oleks trauma tagajärg. Kui jalale saate siiski toetuda, on luumurd ebatõenäoline. Selline sinakus on verevalumist, mis traumaga paratamatult kaasneb.