vana hüpeliigese trauma (opereeritud) 23.08.20 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Parema jala traumeeritud hüpeliiges on hakanud valutama. Määrin diclaciga. Kas on mõttekas ka elastiksidet kasutada?

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Vanad liigese traumad võivad aastate pärast valutama hakata. Liigese trauma põhjustab kaunis tihti hiljem artroose.Teie kirjeldusest ei selgu, kas Teil on sees metallist fiksaatoreid - vahel aitab nende eemaldamine. Elastiksidemest või ortoosist võib samuti abi olla. Kahju ei tee nad igal juhul.