hemoroid? 16.03.05 / Üldkirurgia

Külastaja küsib:

Olen 45-aastane naine.Mul esineb umbes kord kvartalis öösiti pärasooles valu. Valu on tugev ja kestab umbes 15-20 min. Kui kasutan anusool küünalt, läheb valu kiiremini üle.Nii on kestnud juba aastaid, sest mingeid muid vaevusi pole olnud.Verd ei tule, midagi tunda ei ole,kõht kinni ei ole. Mäletan, et keskkoolis käies oli kõht kinni ja siis oli väljaheide lõpust natuke verine.Mul on soodumus ka veresoonte laienditele, jalgadelt on mitu korda lõigatud.Täna öösel oli jälle valu ja nüüd küll pakitseb alakeha edasi.Kas mul võib olla mingi sisemine hemoroid?
Ette tänades

Arst vastas:

Jaan Tepp

dr Jaan Tepp

Üldkirurg

Põhja Eesti Regionaalhaigla

Sisemine hemorroid võib Teil olla küll. Kirjeldatud vaevused - tugev valu pärasooles, mis 20 minutiga möödub, pole aga sellele väga iseloomulik.